Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041/4341055
MAIL: rakova@rakova.sk

Vyberte váš jazyk

Štvrtý ročník CX Raková aj túto jeseň preveril odhodlanie organizátorov, rozmary počasia, ale hlavne bojovnosť pretekárov a nadšenie divákov a všetkého toho sa nazbieralo vrchovatou mierou, ešte vyššou, než v ročníkoch minulých.

Príprava trate v spolupráci s mechanizmami aj ľudskou silou od OKVS Raková, SAXON Staškov a CK BIKING Raková aj cez dažde a náročné podmienky priniesla aj tento rok náročnú, ale rýchlu a jazdivú trasu, ktorou Raková boduje v porovnaní s domácimi, aj zahraničnými pretekmi a naďalej si v cyklistike Strednej Európy buduje slušné postavenie. Rovnako výborne hodnotená bola podľa CXSVK aj „vysoká športová aj spoločenská úroveň organizácie“, veľký počet mladých pretekárov z Rakovej aj okolia a silné zapojenie verejnosti. Dobrému preteku nakoniec nahralo aj krásne sobotné počasie.

DSC03760

 

Na štart sa postavilo, na Slovensku neskutočných, 169 pretekárov z piatich štátov, ktorí podali skvelé výkony, na ktoré sa diváci tešili a určite sa budú tešiť aj na budúci rok. Celkovým víťazom v hlavnej kategórii sa stal Michal Lami z JUMP Sport klub Košice nasledovaná Gavendom (Dukla Trenčín) a Barényim (KCK Oslany).

 

                Mgr. Peter Chnúrik

 

Kompletné výsledky pretekov nájdete TU 

Fotogaléria I.Janikovej

 

 

{gallery}galeria/CX2013{/gallery}

 

zskasociaciatespolommspalarik

euresmojekysuceocrzemanikovazs palarikazs milana mravca