Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041/4341055
MAIL: rakova@rakova.sk

Vyberte váš jazyk

dom-kroneraRodný dom Jozefa Kronera v Staškove
Jedinečnou pamiatkou na nezabudnuteľného herca Jozefa Kronera (+74) je jeho zrekonštruovaný rodný dom v susednej obci Staškov. Návštevníci môžu znova nazrieť do miestností, kde Jozef Kroner prežil prvých deväť rokov života. V domčeku je kuchyňa s dobovou pecou a obývačka s historickým nábytkom. Nájdete tu aj hercove okuliare, kreslo, udice, rybárske čižmy, ale aj vzácneho Oscara či hercove rukopisné poznámky.

 

kysuce-pramen
Prameň rieky Kysuca

Prameň rieky Kysuce v kysuckej obci Makov sa stal miestom, kde prídu nielen turisti, ale najmä žiaci škôl, kde môžu vidieť nielen krásu našich hôr, ale tiež si uvedomiť odkiaľ voda rieky Kysuce putuje 66,3 km, kým neskončí svoju púť vo Váhu pri Budatíne.
zivcakova
Pútnické miesto – Hora Živčák

Miesto, kde sa vraj pred viac ako polstoročím (1958) zjavila Panna Mária. V blízkosti zjavenia sa nachádzajú „liečivé“ pramene. Na mieste zjavenia sa nachádza kaplnka Panny Márie Kráľovnej pokoja, kde sa počas roka konajú púte a bohoslužby. Kaplnka spadá pod farský úrad v obci Korňa. V súčasnosti je vo výstavbe Chrám Panny Márie Matky Cirkvi.
Orloj v Starej Bystrici
Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Srdcom orloja je tzv. astroláb, teda ciferník s astronomickými údajmi. Práve ten robí zo Slovenského orloja v Starej Bystrici jediný a prvý orloj na Slovensku.
rozhladnaRozhľadňa  Zákopčie
Na Marťakovskom kopci – Petránky sa štíti novootvorená rozhľadňa Zákopčie.  Z rozhľadne je kruhový výhľad na široké okolie Moravskosliezskych Beskýd, Javorníkov, Malej Fatry a za dobrej viditeľnosti aj Západné Tatry. V okolí rozhľadne vedie turistický chodník, ktorý sa v lete využíva na pešiu turistiku a cykloturistiku a v zime tadiaľ vedie bežecká trať.
sudopark
Sudopark v Klokočove

Sudopark je výsledkom snahy, ktorej cieľom bolo obnoviť pôvodnú osadu v Klokočove u Varmusov nachádzajúci sa v prekrásnom prostredí na funkčný areál pre rodiny s deťmi, firemných zákazníkov či  individuálnu turistiku. Hlavnou atraktivitou sú 3 drevom vykurované kúpacie sudy umiestnené v exteriéri a 1 chladiaci sud zabudovaný v zemi so stálym prietokom horskej vody.
kastiel-oscadnica
Kaštieľ v Oščadnici

Pochádza zo začiatku 20. storočia, keď  bol poľovníckym sídlom grófa Ballestrema. Nachádza sa v jedinom lesoparku so vzácnymi drevinami na Kysuciach z rovnakého obdobia. V kaštieli sú sprístupnené dve stále expozície Kysuckej galérie – expozícia zakladateľov Kysuckej galérie a expozícia súčasnej umeleckej hračky.
velky-polom
Vrch Veľký Polom

Veľký Polom, jeho okolie a hrebeň patrí medzi obľúbené turistické ciele. Je tu niekoľko chát: Skalka, Severka, Kamenná chata. Veľký Polom je vrch v Moravsko-sliezskych Beskydách, na Slovensko-českej hranici.
javornik
Veľký Javorník

Je najvyšším vrcholom Javorníkov.  Nachádza sa v katastrálnom území obce Makov. Na jeho severozápadnom svahu leží najstaršia prírodná rezervácia na Kysuciach. Čistota vzduchu v tejto oblasti je analogická s podobnými kúpeľami v oblasti Tatier – vhodná na liečenie nešpecifických chorôb  dýchacích ciest.
stratenec
Stratenec

Vyhliadkový vrchol na hlavnom hrebeni Javorníkov s pamätníkom oslobodzovacích bojov. Patrí do katastra obce Makov a je jeho najzápadnejším miestom. Na jeho vrchole stojí pamätník, ktorý tvoria tri betónové kríže.
partnerska_splupraca_obrazok partnerska_splupraca_logo1

FOND MIKROPROJEKTŮ

zskasociaciatespolommspalarik

euresmojekysuceocrzemanikovazs palarikazs milana mravca