Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041/4341055
MAIL: rakova@rakova.sk

Vyberte váš jazyk

Krásný, slnečný, jarný týždeň čakal na návštevníkov 46. ročníka súťaže ochotníckych divadelných súborov s názvom "Palárikova Raková".

Týždeň Palárikovej Rakovej sme odštartovali prezenáciou už druhej knihy o Jánovi Palárikovi s názvom: Ján Palárik - Beskydov, miláčik slovenského národa.

Publikáciu prišli na Kysuce odprezentovať autori  - Doc.Pavol Zemko ThD a Doc.PhDr. Mišo Kováč Adamov. Štvrtok 25. apríl 2013 bol významným dňom pre Základnú školu Milana Mravca v Rakovej, ktorá oslávila svoje 50. výročie  založenia. Poobedňajší program sa už niesol v znamení Palárikovej Rakovej, počas ktorej nemohol chýbať tradičný sprievod obcou, slávnostná svätá omša a slávnostné otvorenie súťaže spojené s divadelným predstavením.

Námestie Jána Palárika ožilo v sobotu. Spolu s Organizáciuou pre kultúru a verejné služby, Centrom voľného času, FS Rakovanka sme postavili máj, ktorý je najvyšší široko ďaleko.

Týžeň Palárikovej Rakovej zakončil v nedeľu divadelným predstavením farský divadelný súbor z Kysuckého   Nového Mesta hrou Kamenný Chodníček.

zskasociaciatespolommspalarik

euresmojekysuceocrzemanikovazs palarikazs milana mravca