Dobrý den, ja by som sa chcela spýtať z akeho dôvodu nemôžem byť pripojena na bezplatny obecny internet ked pred volbamy nam bol slubovany všetkým nie len par domacnostiam, už som bola viac krat na obecnom urade a vždy ma odpísali slovom UZ NIE, prečo.

Dakujem za skoru odpoved. Slavka.

Šírenie internetu v obci je bez obmedzenia a šifrovania. Stačí sa pripojiť na niektorý z vysielačov WIFI kroré sú umiestnené na streche kultúrného domu a na strednej lesackej bytovky.
Názov siete je Rakova-free 1, 2, 3 alebo 4. Po úspešnom pripojení do siete Vám bude pomocou DHCP pridelená IP adresa. Chcem Vás ale upozorniť, že používanie internetu sa riadi všeobecnými obchodnými podmienkami uverejnenými na internetovej stránke obce.

Prečo už nie?

Je to naše doporučenie. Šírenie internetu prostredníctvom siete WIFI nie je tak kvalitné ako technológiou po koaxiálnych kábloch. A keďže pripravujeme spustenie internetu do siete káblovej televízie, doporučeujeme našim občanom počkať. Nielenže je pripojenie do internetu kvalitnejšie, ale i náklady na zriadenie prípojky sú menšie.

S pozdravom Anton Heglas.