Dobrý deň pán starosta,
zaujímalo by ma či obec mieni sprevádzkovať lyžiarsky vlek na Korcháni alebo nie. Počul som, že sú tam problémy s pozemkami a s vysporiadaním....Ako to teda je? Myslím že by to určite zaujímalo pomerne široký okruh ľudí.Podobné situácie sú vo viacerých obciach.Ak je to teda tak bola by to škoda nechať zaniknúť, obci by malo záležať na tom aby boli aktivity takéhoto charakteru prístupné pre jej obyvateľov a návštevníkov. Dúfam a verím že prípadne administratívno-právne ťažkosti vyriešia a lyžovačka v tejto kúzelnej doline bude opäť možná. Ideálne ešte v nasledujúcich dňoch a týždňoch keď je zima priam ukážková...
Prajem Vám všetko dobré a ostávam s pozdravom

Lyžiarsky vlek je pripravený na prevádzku. Avšak narazili sme na požiadavku vlastníkov pozemkov, ktorí žiadajú od nás nájom aj za roky keď sa vôbec nelyžovalo. Prevádzkovanie vleku je už aj teraz veľmi stratová záležitosť a zvyšovanie straty platením nájomného za pozemky odmietame. Pokiaľ sa nedohodneme o bezplatnom užívaní pozemkov, lyžiarsky vlek v prevádzke nebude.

S pozdravom Mgr. Anton Heglas, starosta obce Raková

Dobry den prajem.

Chcem sa spytat z akych dovodov svieti na viacerych uliciach na Rakovej (cele Fojstvo atd..) verejne osvetlenie? Ma to nejaky specialny vyznam, alebo je to nejaka porucha? Mam ako taku predstavu kolko stoji jedno nocne svietenie v nasej obci, tak velmi sa mi to nepozdava, ze sa takto vyhadzuju peniaze...

Dakujem za skoru odpoved.

Nové svietidlá obsahujú v sebe modem a prostredníctvom bezdrôtovej siete  komunikujú so serverom. Cez komunikáciu sa znižuje výkon osvetlenia, hlásia sa poruchy a pod. Každé svietidlo sa musí do systému fyzicky zaregistrovať a preto svietia aj cez deň. V danej lokalite je ich dosť, tak to bude trvať trochu dlhšie. Ale aj mne sa to zdá byť už pridlho.

 

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na výsledky posudzovania žiadosti. Kde by som mohol nájsť zverejnený zoznam verejného osvetlenia, ktoré bude realizované v najbližších mesiacoch.

Odpoveď:

Obecné zastupiteľstvo v Rakovej posúdilo všetky žiadosti. Konštatuje, že všetky žiadosti sú opodstatnené. Avšak z dôvodu zachovania efektívnosti, účelovosti a hospodárnosti pri nakladaní s verejnými prostriedkami budú v roku 2016 zrealizované len niektoré rozšírenia verejného osvetlenia. Ktoré sú to, nájdete v prílohe.

S pozdravom Mgr. Anton Heglas, starosta obce Raková

xlsxSumár požiadaviek na rozšírenie verejného osvetlenia

Všimol som si, že niektoré svetlá verejného osvetlenia už nesvietia. Trochu priskoro. Ako bude fungovať verejné osvetlenie v Rakovej? Tak ako v Čadci? Viac nesvietiť ako svietiť?

Matúš J.

          V rámci rekonštrukcie verejného osvetlenia sa vymenilo 731 svietidiel s novou technológiou LED. Žiaľ počas inštalácie zistil dodávateľ chybnú sériu vyrobených svietidiel. Okamžite boli svietidlá, ktoré neboli ešte nainštalované stiahnuté späť k výrobcovi. Niektoré však boli už umiestnené na stĺpoch. Preto chceme poprosiť všetkých občanov, aby nám nahlásili nefunkčné verejné osvetlenie osobne na obecnom úrade, telefonicky na tel. čísle: 041/4341 055, alebo mailom na:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Táto situácia nás neteší a v mene dodávateľa stavby sa ospravedlňujeme.Náklady na spätnú demontáž a montáž svietidiel bude znášať dodávateľ stavby.

           Zároveň chceme požiadať občanov o nahlásenie požiadavky na rozšírenie siete verejného osvetlenia. Všetky žiadosti  sa posúdia a v prípade splnenia kritérií hospodárnosti, efektívnosti vynakladania verejných prostriedkov budú zrealizované. Treba mať na pamäti že verejné osvetlenie plní funkciu "verejných statkov". Nemôže slúžiť individuálne pre jeden rodinný dom.

S pozdravom Mgr. Anton Heglas

 

Dobrý deň,

chcela som sa opýtať aký je plán dokončenia telocvične na Rakovej. Napadlo ma ze by sa mohla zorganizovať finančná zbierka na dokončenie telocvične.

 Pokiaľ viem tak Rakova už zorganizovala zbierku na podlahu a modernizáciu kostola, robia sa rôzne charitatívne zbierky. Čo tak jedna zbierka pre deti na Rakovej?

 Na Rakovej je približne 800 deti bez telocviku počas zimného obdobia. Telocvik na chodbách ruší ostatných učiteľov a žiakov počas vyučovania a písomiek. Nevedia sa sústrediť. Šport v po obedných hodinách je úplne zabudnutý. Čiže futbal, volejbal, tenis, gymnastika a všetky ostatne pohybove aktivity sa vôbec nerozvíja.  

 

Ďakujem a prajem pekný deň.

 

Daniela P.

Finančná situácia sa u občanov dosť zmenila. Kedysi pred piatimi rokmi nebol problém vyzbierať na opravu kostola aj dosť vysokú sumu. No teraz je problém už s financovaním či už sochy, alebo ďalšej opravy kostola. Môžem to predniesť na rokovaní obecného zastupiteľstva, ktoré musí takúto zbierku schváliť.  Momentálne aktualizujeme projektovú dokumentáciu a rozpočet stavby. Takže koľko bude treba finančných prostriedkov na dokončenie tavby nevieme. No a čo sa týka športu. Deti už cvičia gymnastiku v malej telocvični - rozcvičovni. V tej sa však nedajú hrať loptové hry, nakoľko je tam nízky stop. Ešte že je zima mierna a dá sa stále využívať multifunkčné ihrisko.

S pozdravom Mgr. Anton Heglas, starosta obce Raková