×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/rakova.sk/web/images/galeria/spolky
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/spolky

   intereg     logo_tssk

V dňoch 13. - 14.08.2011 sa konalo podujatie „Spolkové dni v Rakovej" v rámci realizácie projektu programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007-2013 s názvom projektu „Ukážeme vám čo vieme".

Pri príležitosti 50. výročia založenia Základnej organizácie slovenského zväzu záhradkárov v Rakovej sa konala slávnostná členská schôdza. Na schôdzu boli pozvaní okrem domácich členov zväzu i družobné organizácie zo Starej Vsi nad Ondřejnici z Českej republiky, zo Staškova, z Rudiny a ďalší významní hostia a odborníci z Českej republiky a z Poľska. Taktiež prebehlo odovzdávanie ocenení z Okresného výboru Čadca a Republikového výboru Bratislava za účasti členov týchto organizácii. Sprievodným podujatím bola malá výstava skorých odrôd ovocia. Akciu obohatili s kultúrnym programom folklórna skupina Rakovanka a harmonikári z Rakovej.

Aktivity sa zúčastnili okrem členov záhradkárskeho spolku i predstavitelia obcí, zástupcovia škôl, členovia klubu dôchodcov, dobrovoľného hasičského zboru, chovateľského a rybárskeho združenia zo Starej Vsi nad Ondřejnici i z Rakovej za účelom rozvoja spolupráce, výmeny skúsenosti a nadviazania nových kontaktov. Pre týchto účastníkov bol zorganizovaný poznávací program – exkurzia v skanzene Vychylovka a návšteva Slovenského orloja v Starej Bystrici, prehliadka obce s ukončením aktivity v areály zdravia v Rakovej. Taktiež bola podpísaná partnerská dohoda o spolupráci rybárskych spolkov oboch obcí.

Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.

V prílohe je galéria obrázkov z podujatia

{gallery}galeria/spolky{/gallery}