×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/rakova.sk/web/images/galeria/kolobila
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kolobila

   intereg     logo_tssk

V dňoch 10. - 11.06.2011 sa konalo podujatie „Staroveské obecné slávnosti“ v Starej Vsi nad Ondřejnici. V rámci realizácie projektu programu cezhraničnej spolupráce – Slovenská republika - Česká republika - „Ukážeme Vám čo vieme“ sa tohto podujatia zúčastnili členky folklórnej skupiny Rakovanka, zástupcovia obce, škôl, spolkov a predovšetkým rybárskeho spolku.
Uvítanie slovenských hostí spojený s uvedením projektu a oboznámenie sa s programom sa konalo v priestoroch Obecného úradu v budove zámku v Starej Vsi nad Ondřejnici. V rámci programu sa slovenská delegácia zúčastnila Vernisáže výstavy obrazov Jiřiho Bosáka a výstavy staroveských výtvarníkov Hany Kumalové a Kamila Kopřivy. Vo večerných hodinách sa konal Festival Poodří Františka Lýska - „Staroveské arkády“, ktorý spočíval z koncertov a vystúpení speváckych súborov na nádvorí zámku.
Druhý deň boli slovenskí hostia účastný krásneho programu staroveských obecných slávností, vystúpení zámockej kapely, vystúpenia súboru Ondřejnica, speváckeho zboru ZŠ Stará Vec, Starovjáček, Klub dôchodcov a osadný výbor Košatka. V rámci programu vystúpila i folklórna skupina Rakovanka v krojoch s typickými piesňami kysuckého regiónu. Nasledovala „Jízda kole obila“ - slávnostný objazd staroveských hraníc predstaviteľmi obce na koňoch. V poobedňajších hodinách sa konal ďalší kultúrny program na pódiu pri zámku i na nádvorí zámku. Doplňujúcim programom bola ukážka tradičných ľudových remesiel v zámockej záhrade a ukážka leteckých modelárov.
V podvečer sa uskutočnilo stretnutie vedúcich predstaviteľov obcí, škôl a spolkov za účelom informovania sa o dianí v partnerských obciach a inštitúciách, nadviazanie spolupráce rybárskych spolkov ako i výmeny skúsenosti zástupcov ostatných spolkov a dohoda na ďalšom programe a organizovaní spoločných aktivitách projektu.

 

Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.

V prílohe je galéria obrázkov z podujatia

{gallery}galeria/kolobila{/gallery}