×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/rakova.sk/web/images/galeria/plsr2
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/plsr2

PL-SKlogoZSKlogoEUlogo

V dňoch 25.-26.06.2011 sa konalo podujatie „Dni cezhraničnej spolupráce PL-SK v gmine Lipowa“ spojené s podujatím „Dni gminy“

Slovenskú delegáciu slávnostne uvítali - wojt Lipowej p. Stanislav Caputa a ostatní predstavitelia  gminy Lipowa. V tento deň sa slovenskí hostia zúčastnili kultúrno-spoločenského podujatia „Dni gminy“. Hlavným programom boli kultúrne vystúpenia a koncerty hudobných skupín.

Druhý deň mala slovenká delegácia možnosť spoznať okolitú krajinu a kultúrne pamiatky v obci.  Slávnostným pochodom folklórnej skupiny Rakovanka v slovenskom kysuckom kroji, začala slávnosť svätej omše spojená s prijatím sviatosti krstu detí. Nasledoval spoločný obed prestaviteľov a zástupcov  oboch obcí, kde starosta obce Bc. Anton Heglas v úvodnom príhovore uviedol projekt a oboznámil z jeho hlavnými cieľmi aj poľských účastníkov.  Po obede nasledovala diskusia, výmena skúseností, spoznávanie nových ľudí, nadviazanie nových kontaktov v rámci spolkov, folklórnych skupín oboch obcí, ktoré spoločným spevom spestrili toto príjemné popoludnie. Nasledoval kultúrno-spoločenský program v rámci „Dni gminy“, spojený s vystúpeniami folklórnej skupiny Rakovanka i folklórnej skupiny z gminy Lipowa.  Slovenských hostí zaujala i prezentácia a nadväzovanie kontaktov z miestnym dobrovoľným hasičským zborom a poľovníckym združením, ale i ďalších spolkov a organizácií, ktoré v rámci „Dni gminy“ prezentovali svoju činnosť.

 

 

Podujatie bolo organizované zo zdrojov Európskej únie, Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.

V prílohe je fotogaléria z podujatia.

{gallery}galeria/plsr2{/gallery}