V nedeľu 17.6.2007 sa v Skalitom zišli dobrovoľné hasičské zbory na Okresnej hasičskej súťaži. Z obce Raková sa súťaže zúčastnilo družstvo mužov i žien. Obe družstvá sa umiestnili na treťom mieste. Zvlášť nás mrzí umiestnenie žien, ktoré vyradila technická porucha, roztrhnutá hadica. Okresnú súťaž vyhrali muži z DHZ Skalité a ženy z DHZ Radôstka (štafeta 97,72 s., útok 36,67 s.)

Okresná súťaž je postupová na krajské kolo a preto do budúcna je potrebné stanoviť podmienky súťaže v rámci schválených pravidiel tak, aby náš okres mohli reprezentovať skutočne tie najlepšie kolektívy. Tento problém by sa výrazne zlepšil napríklad dvojkolovou súťažou, kde by sa hodnotil lepší čas.

Dôkazom kvality nášho družstva žien je ich umiestnenie v pohárovej súťaži „O pohár starostky obce Skalité“, ktorá sa konala po ukončení okresnej hasičskej súťaže. Naše ženy sa v tejto súťaži umiestnili na prvom mieste s časom 24,66 s., na druhom mieste boli ženy z DHZ Skalité (25,42 s.) a na treťom mieste ženy z DHZ Radôstka (35,61 s.).

mm