Anketová otázka:
Kde by ste navrhovali umiestniť kameru kamerového systému obce a prečo?

Odpoveď doručte písomne osobne na obecný úrad, poštou na adresu Obecný úrad, 023 51 Raková 140, alebo mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Očakávame nie len „seriózne“ ale predovšetkým vtipné odpovede, ktoré odmeníme. Výsledky ankety zverejníme na www.rakova.sk ako i v priestoroch obecného úradu.
Ing. Miroslav Mareček, koordinátor projektu

Odpovede na anketovú otázku:

Kde by som dala kamerový systém ja.
1. Do kostola, kde by kamera  snímala spiacich farníkov. Prečo? Aby pán dekan vedel vyseparovať farníkov na pravých kresťonov a akože kresťanov. A možno by sa dozvedel aj všeličo iné.
2. Na cintorín. Prečo? Aby sa konečne potvrdilo alebo vyvrátilo, že na cintoríne straší, alebo to len niekomu straší vo veži.
3. Priamo na obecný úrad. Prečo? Aby sa zistilo, či je pod lampou naozaj najväčšia tma.
4. Pri MŠ Fojstvo a Korcháň. Prečo? Aby sa včas zabránilo fajčeniu a pitiu alkoholu malých roztomilých anjelikov, lebo začať s prevenciou v ZŠ je už neskoro.
5. Putovná anonýmna kamera pre ohrnuté manželky a  manželov . Prečo? Aby s ňou mohli sledovať svoje polovičky a následne využiť pri rozvodových konaniach.
6. Na ihrisko počas fudbalového zápasu. Prečo? Aby si rakovskí fanúšikovia mohli na kamere zrýchliť tempo. Konečne by mali dojem, že hráči za loptou utekajú .
7. Pri najväčších cestných výtlkoch a odkrytých poklopoch. Prečo? Aby sa rakovskí automechaníci v predstihu mohli predzásobiť náhrdnými dielmi pre svojich už čoskoro istých zákazníkov.
AH

Navrhujem umiestniť kameru na ihrisko U Halušky. Hlavne vo večerných hodinách sa tam schádza mládež a hlučne sa zabáva. Dúfam, že sa pri tom i niečím "nepotúži".
JK

Kameru by som umiestnil pred pohostinstvo Šapito na Fojstve, aby bolo vidieť na tých ožranoch, ktorí sa ledva vypotácajú zo Šapita a sadnú si za volant a ohrozuju vsetkých na ulici a aj seba, a ešte preto aby bolo vidieť na vsetkých výtržníkov, ktorí si v aute pustia radio pred Šapitom naplno a hulákajú tam do noci, čím otravujú všetkých v okolí do neskorej noci.
FK

Mládež máme takú, akú sme vychovali. Ak rodičia venujú svoj čas svojím deťom a dajú si záležať, porozprávajú sa s nimi, naučia ich potrebné veci  tak nepotrebujeme ani jednej kamery.
MP

To máte pravdu. No nie vždy robia neplechu len deti. Niekedy sú to aj tí rodičia.
AH