Združenie Životnými cestami Jána Palárika, Haulikov inštitút a Divadlo Jána Palárika v Trnave usporiadali pre členov združenia Deň otvorených dverí v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Podujatie sa uskutočnilo v piatok 27. Júna 2014. V úvode vystúpil Ladislav Petro, predseda Slovenskej samosprávy VI. obvodu (Terezín) Budapešti a predstavil knižné vydanie všetkých štyroch divadelných hier , ktoré napísal Ján Palárik.

Koncom mesiaca marec sa delegácia obce Raková a Kysuckého osvetového strediska v Čadci zúčastnila jubilejného 20. ročníka divadelnej prehliadky DIDA Pivnica, s ktorou naša obec, v ramci Palárikovej Rakovej dlhodobo spolupracuje. Postrehy z návštevy prináša náš Stanislav Grečmal.

cd obal predna 1 21

Folklórna speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková vydala 3.CD
Hodinové CD vás poteší krásnymi slovenskými  piesňami v rytme polky, valčíka a tanga.
18 piesní v doprovode heligónky, huslí, akordeónu, bicích a gitár potešia každého milovníka folklóru.
Nové CD si môžete zakúpiť v Čadci v obchodnom dome Družba, alebo v Kultúrnom informačnom centre v Čadci

Folklórna speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková vydala 3.CD Hodinové CD vás poteší krásnymi slovenskými  piesňami v rytme polky, valčíka a tanga.18 piesní v doprovode heligónky, huslí, akordeónu, bicích a gitár potešia každého milovníka folklóru. Nové CD si môžete zakúpiť v Čadci v obchodnom dome Družba, alebo v Kultúrnom informačnom centre v Čadci.

Piatok, 8. jún 2012 bol pre obec mimoriadne slávnostný. Po svätej omši sa konalo na Obecnom úrade slávnostné zasadnutie Obecného zastupiteľstva, na ktorom bolo udelené čestné občianstvo Jeho eminencii Kardinálovi  Polycarpovi Pengovi, arcibiskupovi Dar- es Sallam v Tanzánii a pátrovi Andrzejovi Urbanskemu, SDS, generálnemu predstavenému  rehole Salvatoriánov za duchovné a kultúrne obohatenie života v Rakovej a za šírenie dobrého mena našej obce vo svete.