×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/rakova.sk/web/images/galeria/Minister
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Minister

2. septembra 2013, otváral nový školský rok 2013/2014 v Základnej škole Milana Mravca, minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič, spolu zo vzácnimi hosťami: poslancom NRSR Jánom Podmanickým, prednostom Obvodného úradu v Žiline Vladimírom  Macáškom, prednostom Obvodného úradu v Čadci Milanom  Rebrošom, riaditeľom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Miroslavom Marečekom , poslancami Obecného zastupiteľstva v Rakovej.

Po privítaní starostom obce Antonom Heglasom a riaditelom školy Jozefom Haviarom, si minister prezrel novostavbu telocvične a učební. Tak ako odznelo z jeho príhovoru, sme jedna z málo obcí, ktorá sa môže pochváliť stúpajúcim počtom žiakov. Preto bude hľadať spôsoby, ako nám s toutou stabou pomôcť, hlavne s dostavbou učební. Následovalo krátke stretnutie s pedagogickými pracovníkmi, na ktorom sa diskutovalo o problémov v školstve. Krátko pred deviatou ráno, už pána ministra čakali žiaci základnej školy, rodičia a občania, kedy bude  slávnostne otvorený nový školský rok.  Myšlienka, ktorú povedal: že vykonávanie učiteľského povolania je vlastne "misiou", ktorá nikdy nebola a nie je riadne zaplatená bola ocenená veľkým potleskom všetkých prítomných. Nakoniec svojej návštevy, odovzdal Pán minister všetkým novým prvákom malý darček a poprial im veľa úspechov v škole.

{gallery}galeria/Minister{/gallery}