×

Varovanie

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/rakova.sk/web/images/galeria/cxrakova2011
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/cxrakova2011
8
V našej obci má cyklistika dlhoročnú tradíciu, na bicykli predsa jazdí skoro každý. Do obchodu, práce, kostola... Ale okrem tejto, rýdzo praktickej stránky všetci vedia aj o stránke druhej. O profesionálnej cyklistike. V tej nám robí skvelé meno Sagan a Velitsovci, rezonujú podniky ako Tour de France, či Giro d´Italia. Pred pár rokmi by si nikto nepomyslel, že sa profesionálna cyklistika európskej úrovne pozrie aj k nám, do obce. A to sa, vďaka klubu CK BIKING Raková v nedeľu 9.10. podarilo!
U nás na Rakovej, v Areáli zdravia pod hríbom sa konal pretek Slovenského pohára v cyklokrose. Náš klub nad ním prevzal záštitu, riaditeľom bol pán Korduliak, známa postava veľkej cyklistiky na Kysuciach, k nám sa pripojila tradične silná a zohratá skupina organizátorov PoHodovej 13 a mnoho nadšencov (niet síl menovať všetkých, ale Patykovcov, Domina Urbaníka, Maťa Dediča, či bratov Pijakovcov nemožno nespomenúť). Vďaka ťažkým mechanizmom bola „prerazená" cesta cez krovie a smetisko nezodpovedných spoluobčanov popri Kysuci, vďaka veľkému nadšeniu bola vyčistená a ešte väčšiemu nadšeniu vykolíkovaná a opáskovaná. 400 (či 500?) kolíkov a 5 km pásky hovorí za všetko. Zrovnali sme terén, pripravili depo a priestory pre divákov a pretekárov, pripravili bohaté pohostenie a podľa slov moderátora „na Slovensku nevídané" ceny pre víťazov.
V deň preteku sa ukázalo, že naše nadšenie a práca nevyšli navnivoč, počet pretekárov atakoval stovku, diváci povzbudzovali, chválou nikto nešetril. Na štarte stála celá slovenská špička, v náborovej kategórii 12 mladých bojovníkov a čo viac, prví traja – Matej Ciprich (1.), Matej Ligač (2.) a Marián Chovaniak (3.) z domáceho tímu.
Celkovým víťazom hlavnej kategórie sa stal R. Gavenda (KDL Landbouwkrediet cycling team), na druhom mieste sa umiestnil Milan Barényi (TREK KCK Oslany), na treťom Jan Nesvatba (Madeta-Fittness/Specialized).

 

Pretek CX Raková 2011 bol dôstojným a dobre zorganizovaným športovým sviatkom, ktorý sa o rok na Rakovej musí zopakovať! A čo viac, pripravujeme sa na Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose 2012 v obci Raková.

 

Moja veľká vďaka patrí celému organizačnému tímu, zástupcom obce a osobitne OKVS Raková a všetkým sponzorom, vďaka ktorým mohlo byť podujatie realizované a teším sa na ďalšiu spoluprácu. Veľká cyklistika nezavítala do Rakovej naposledy.
A Vy, milí spoluobčania, nezabudnite zájsť pozrieť „pod gribak", kým je trasa ešte viditeľná, budúci rok Vás čakáme ako divákov!

 

Za organizátorov

Mgr.Bc. Peter Chnúrik, predseda CK BIKING Raková
V prílohe fotogaléria z podujatia
 

{gallery}galeria/cxrakova2011{/gallery}

Foto: I. Janíková