×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/rakova.sk/web/images/galeria/poznavame
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/poznavame

 intereg    intereg2
Partnerské obce Raková a Stará Ves nad Ondřejnicí  už druhý rok realizujú projekt zameraný na prehĺbenie vzájomnej spolupráce s názvom Chceme o sobě vědet víc. V minulom roku  sa v rámci projektu uskutočnili dve stretnutia. V tomto roku projekt pokračoval aktivitou  s názvom "Poznaním chránime prírodu", ktorá sa uskutočnila 5. – 6. mája 2011 v Starej Vsi nad Ondřejnicí a následne podujatím "Poznávame slovenských priateľov" 26. a 27. mája v Rakovej. Tieto aktivity boli určené predovšetkým žiakom a učiteľom a mali za cieľ upevniť ich spoluprácu. Výlet v Starej Vsi nad Ondřejnicí sa žiakom a učiteľom páčil a preto o tri týždne pripravili našim priateľom tu v Rakovej nemenej zaujímavý program.

{gallery}galeria/poznavame{/gallery}
 

Vzácnych hostí - pani učiteľky, pánov učiteľov a žiakov, kamarátov z Moravy sme  privítali v jedálni školy, kde ochutnali vynikajúce koláče z našej školskej kuchyne a zoznámili sa s programom. V prvý deň účastníkov  zaujala najmä plavba na pltiach v okolí Strečna, návšteva obchodného centra v Žiline, obed v Gazdovskom šenku v Krásne nad Kysucou, kde mohli vidieť aj prírodopisnú výstavu, no a večer a noc prežitá v našej škole pre niektorých bude patriť k nezabudnuteľným zážitkom.
Na druhý deň sa nám podarilo ukázať priateľom zo Starej Vsi nad Ondřejnicí Korňanský ropný prameň, Klokočovské skálie, Brest u Papajov, obdivovali sme boľševnik a navštívili Turzovku. V popoludňajších hodinách žiaci usilovne pracovali na spoločných česko-slovenských projektoch, zameraných na ochranu prírody a krajiny. Prvé štyri najúspešnejšie projekty boli odmenené a všetky sú vystavené v priestoroch našej školy.
Celá akcia bola druhou časťou projektu Chceme o sebe vedieť viac s názvom Poznávame slovenských priateľov. Poďakovanie patrí  všetkým organizátorom podujatia, najmä pani učiteľke Helene Dlhopolčekovej, Marcele Budošovej, Miroslave Truchlej a pánu riaditeľovi Jozefovi Haviarovi. Samozrejme z českej strany patrí poďakovanie najmä pánovi Jaromírovi Chvostekovi s jeho doprovodom.