V kostole sv. Bartolomeja v Čadci zaznel koncert pre ocenených titulom Osobnosť Kysúc. Podujatie sa uskutočnilo v sobotu, 4. decembra 2010 a bolo spojené so Slávnostným vianočným koncertom Kysuckého komorného orchestra mesta Čadca, ktorý dirigoval Peter Niňaj. Po privítaní v kostole správcom farnosti ThDr. Emilom Florišom a krásnych tónoch hudby J.S. Bacha a iných hudobných skladateľov nastal slávnostný akt udeľovania ocenení Osobnosť Kysúc 2010, ktoré moderoval herec Jozef Šimonovič.
Ocenenie Osobnosť Kysúc 2010 za čin roka v hospodárstve bolo udelené Františkovi Comorkovi, majiteľovi kamenárstva v Rakovej. Cenu mu odovzdala zástupkyňa starostu Rakovej VIera Urbaníková.
Počas konania koncertu sa uskutočnila dobrovoľná verejná zbierka za účelom nákupu EKG prístroja pre Kysuckú nemocnicu s poliklinikou Čadca, interné oddelenie a JIS (Jednotka intenzívnej starostlivosti).

František Comorek

Začiatky kamenárstva Františka Comorka v roku 1990 boli skromné. Prvú dielňu si zariadil v bývalej hospodárskej budove po starých rodičov v Podvysokej. Firma sa postupne rozrastala, pribúdali zákazky a prichádzali ďalší zamestnanci. Od roku 2004 sídli Kamenárstvo v novej výrobnej hale v Rakovej a pri práci používa najmodernejšie technológie a stroje. František Comorek sa sústreďuje predovšetkým na výrobu pomníkových kompletov z prírodnej žuly rôznych druhov a farieb, ktorú dováža z celého sveta. Poskytuje komplexné kamenárske služby na vysokej profesionálnej úrovni. Výnimočná kvalita, serióznosť, bezkonkurenčné ceny, krátke dodacie lehoty a bohatá ponuka výrobkov radí jeho kamenárstvo medzi najlepšie na Slovensku. O kvalite výroby svedčia aj ocenenia, ktoré firma získala v rámci medzinárodnej výstavby Interstone v Trenčíne. V súťaži o najlepší exponát v kategórii kamenársky výrobok získala v roku 1996 druhé miesto a v roku 1997 zvíťazila. Svoju vedúcu pozíciu potvrdilo v tejto kategórii Kamenárstvo Comorek aj v tomto roku. Firma dbá aj na vytváranie dobrých pracovných podmienok pre svojich zamestnancov. O tom, že sa firme darí, svedčí aj veľký záujem a spokojnosť jej odberateľov z Kysúc i celého Slovenska.

František Comorek pre týždenník KYSUCE povedal:
- Je to pocta po dvadsiatich rokoch podnikania, ale aj prekvapenie, že ma niekto navrhol, lebo my sme len obyčajní kamenári.

Františka Comorka sme sa opýtali aj na plány do budúcnosti.

- Plány sú veľké, ale netreba maž veľké oči, lebo doba nie je až taká, aby si človek mohol plánovať. V každom prípade chceme stále napredovať s novými technológiami – strojmi, prijímať ďalších ľudí, to znamená zveľadiť firmu na najvyššiu úroveň.

Alojz Stráňava, Kysuce 8.12.2010