Na celom území SR od dnes začala platiť mimoriadna situácia, ktorú vyhlásila vláda v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu.
Nákaza, ktorá sa rýchlo šíri svetom, má na Slovensku potvrdených niekoľko prípadov, a v susedných krajinách tieto čísla neustále narastajú. 

Aj v prípade, že by Ústredný krízový štáb neprerušil celoplošné vyučovanie v krajine, Obec Raková s platnosťou od 16.03.2020 prerušuje vyučovanie vo všetkých školách a školských zariadeniach v obci Raková (materské školy, základné školy). Taktiež na uvedené obdobie prerušujeme z objektívnych dôvodov aj ROZVOZ STRAVY.

Chceme upozorniť a apelovať na občanov obce, že voľno v práci a školách neznamená, že sa majú masovo presúvať na úrady, či stretávať na verejnosti. Zároveň chceme poprosiť občanov, ak to nie je naozaj nevyhnutné, nechoďte na úrady, využite možnosti elektronického vybavovania! Ide o preventívne opatrenia, preto žiadame občanov, aby boli zodpovední a disciplinovaní a nepodliehali panike.

 

Informácie po zasadnutí Ústredného krízového štábu - štvrtok 12.03.2020

Krízový štáb Slovenskej republiky rozhodol o týchto opatreniach:

- Zavedenie hraničných kontrol (a zachovanie len veľkých hraničných priechodov) - s Poľskom zatiaľ ostávajú otvorené.

- Zatvorenie všetkých troch medzinárodných letísk.

- Zastavenie medzinárodnej autobusovej a vlakovej prepravy okrem zásobovania.

- Zatvorenie škôl a školských zariadení od pondelka 16.3. na minimálne 14 dní 

- Povinná 14-dňová karanténa pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia.

- Obmedzená prevádzka obchodných centier (cez víkend bude možné nakúpiť len potraviny, lieky a drogériu).

- Zatvorenie sociálnych a kultúrnych zariadení.

- Zatvorené budú bary, krčmy, diskotéky, rekreačné a lyžiarske strediská i wellness centrá, aquaparky a zábavné parky. Reštaurácie a hotely zostanú otvorené.

- Vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime.

- Obmedzujú sa úradné hodiny na 3 hodiny denne na úradoch.

- V platnosti ostávajú opatrenia ohľadom zákazu návštev na lôžkových oddeleniach /do odvolania/ a zákazu organizovania a usporadovania hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej a inej povahy do 23.03.2020.