DSCN7790

 Skvelou letnou pesničkou otvorila letné prázdniny 2019 speváčka Michaela Martykanová na Námestí Jána Palárika v Rakovej. Prvá prázdninová nedeľa, ktorá tento rok pripadla na 30. júna, sa už tradične nesie v atmosfére zábavy, smiechu a predstavy dvojmesačného leňošenia. Spev na pódiu vystriedal tanec detského folklórneho súboru Rovňanček, ktorý sa nám predstavil s ľudovými tancami a piesňami. Neskôr si deti mohli pozrieť bábkovú rozprávku o Jankovi a Marienke v podaní Divadla zo šuflíka zo Žiliny.

Námestie rozvoniavalo čerstvo napečenými palacinkami, ktoré nám vlastnoručne pripravil pán starosta Mgr. Anton Heglas so svojím tímom. Palacinky boli veľmi chutné, o čom svedčí fakt, že veľmi rýchlo zmizli z tanierov a na ich prípravu sa spotrebovalo jedenásť kíl múky. Ďakujeme.

Deti si tiež mohli poskákať na nafukovacom hrade, vyšantiť sa na vode v nafukovacích balónoch či vyskúšať detský kolotoč. Program spríjemnili svojim vystúpením mažoretky ELLČAČA s veľkou formáciou – Kadetky - Opice, veľkou formáciou - Seniorky – Dream, mini formáciou Orient a duom na nôtu ruskej piesne.

Na záver si deti mohli zasúťažiť v interaktívnom programe s názvom Alica v krajine zázrakov. Prázdniny sú teda v plnom prúde a nám ostáva zaželať všetkým deťom krásne dni oddychu. Toto podujatie sa uskutočnilo aj vďaka tomu, že ste si zakúpili na Silvestra na Námestí J. Palárika silvestrovský punč.

CVČ Raková