Jeseň je krásne ročné obdobie, je plná farieb a zároveň prináša úrodu na poli. V jeseni si pripomíname aj jednu z vzácnych cností a  ňou je úcta k starším. Úcta k naším otcom a k naším mamám, k starým rodičom i prarodičom.

Kto sa naučí vážiť si šediny, nemusí sa báť, že zostane v starobe nepovšimnutý. Nájdime si čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra. Starší ľudia si zaslúžia úctu. Vekom nadobudli skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším a napokon vďačíme im za život. 

140816

Dňa 20.9.2019 kontaktovali občania obce Raková Obecný úrad v Rakovej so žiadosťou o informáciu, či je dovolené navážať odpadovú zeminu na terénne úpravy do miestnej časti Kriváč.

Obec Raková vydáva k tejto problematike nasledovné stanovisko:

Okresný úrad v Čadci, odbor starostlivosti o životné prostredie vydal spoločnosti UNI-COM KYSUCE spol. s r.o. súhlas na využívanie odpadovej zeminy na povrchovú úpravu terénu. Množstvo výkopovej zeminy je určené podľa rokov : 2019 - 40000m3, 2020- 40000m3. Voči vydanému rozhodnutiu sa Obec Raková odvolala, avšak odvolací orgán toto odvolanie zamietol a rozhodnutie prvostupňového orgánu potvrdil. Odôvodnenie zamietnutia odvolania do dočítate v priloženom dokumente. 

pdfRozhodnutie o odvolaní

rakova2

                Piatok 6. septembra 2019 sa Raková niesla v slávnostnom duchu. Na úvod hodového víkendu sa konala slávnostná vernisáž novej knihy - monografie obce  s názvom:  Raková. Dejiny, ľudia, príbehy. Báseň od Jany Kuzmovej s názvom Kysucká drevenica a pieseň Aká si mi krásna v podaní chrámového zboru Gaudium naladili príjemnú atmosféru večera.

Starosta obce Raková vyhlásil dňa 21.7.2019 O 14:00 HOD.  III. stupeň povodňovej aktivity na vodnom toku Trstená.

pdfVyhlásenie III. stupňa PA 

Starosta obce Raková odvoláva dňa 21.7.2019 o 19:00 hod. III. stupeň povodňovej aktivity na vodnom toku Trstená

pdfOdvolanie III. stupňa PA

DSCN7790

 Skvelou letnou pesničkou otvorila letné prázdniny 2019 speváčka Michaela Martykanová na Námestí Jána Palárika v Rakovej. Prvá prázdninová nedeľa, ktorá tento rok pripadla na 30. júna, sa už tradične nesie v atmosfére zábavy, smiechu a predstavy dvojmesačného leňošenia. Spev na pódiu vystriedal tanec detského folklórneho súboru Rovňanček, ktorý sa nám predstavil s ľudovými tancami a piesňami. Neskôr si deti mohli pozrieť bábkovú rozprávku o Jankovi a Marienke v podaní Divadla zo šuflíka zo Žiliny.

Námestie rozvoniavalo čerstvo napečenými palacinkami, ktoré nám vlastnoručne pripravil pán starosta Mgr. Anton Heglas so svojím tímom. Palacinky boli veľmi chutné, o čom svedčí fakt, že veľmi rýchlo zmizli z tanierov a na ich prípravu sa spotrebovalo jedenásť kíl múky. Ďakujeme.

Deti si tiež mohli poskákať na nafukovacom hrade, vyšantiť sa na vode v nafukovacích balónoch či vyskúšať detský kolotoč. Program spríjemnili svojim vystúpením mažoretky ELLČAČA s veľkou formáciou – Kadetky - Opice, veľkou formáciou - Seniorky – Dream, mini formáciou Orient a duom na nôtu ruskej piesne.

Na záver si deti mohli zasúťažiť v interaktívnom programe s názvom Alica v krajine zázrakov. Prázdniny sú teda v plnom prúde a nám ostáva zaželať všetkým deťom krásne dni oddychu. Toto podujatie sa uskutočnilo aj vďaka tomu, že ste si zakúpili na Silvestra na Námestí J. Palárika silvestrovský punč.

CVČ Raková