Deň deti oslávili malí Zvedavčekovia a Slniečka z MŠ Korcháň na multifunkčnom ihrisku rôznymi športovými aktivitami. Staršie deti súťažili o najlepšieho bežca cez prekážky, v hode do diaľky, v preskoku cez lano a zahrali si aj pozemný hokej. Mladšie deti sa hrali rôzne loptové hry. Po športovom zápolení dostali medaile a pamätné listy a potom si už pochutnali na ovocnej torte, ktorú si sami ráno pripravili.
Keďže slniečko je cez poludnie až príliš horúce, posedenie so starou indiánkou deti absolvovali v triede. Postavili si indiánsky vigvam a nasledovala relaxačno-pohybová činnosť . Našim cieľom bolo spríjemniť deťom čo najviac ich sviatok, ale aj zvýšiť ich telesnú zdatnosť a upevniť vzťah k športu o ktorý čoraz viacej deti už nejaví záujem ako v minulosti.
kolektív MŠ Korcháň

20160608 102044

20160608 101820

Súzvuk sochy a školy
V obci Raková bolo pred divadelnou prehliadkou Palárikova Raková rušno. Okrem toho, že verejné priestranstvá opekneli, na nové miesto sa presťahoval aj kamenný pomník s bustou spisovateľa, dramatika a kňaza Jána Palárika. Stalo sa tak v utorok – 26. apríla 2016 v predvečer rakovského divadelného sviatku.

Na Rakovej dobre
Obec Raková dosiahla v decembri 2015 stav 5 500 obyvateľov. Tým sa zaradila medzi obce na Kysuciach s navyšším počtom obyvateľov. Rastúci stav obyvateľov znamená nielen popredné miesta v štatistike, ale aj starosti pre samosprávu. Na túto tému týždenníku KYSUCE poskytol rozhovor starosta obce Mgr. Anton Heglas.

Už od začiatku tohto roku si môžu záujemcovia bezplatne aktivovať službu zasielania SMS správ. Stačí vyplniť formulár dostupný TU