Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041/4341055
MAIL: rakova@rakova.sk

Vyberte váš jazyk

Uplynulý víkend sa v horúcom letnom počasí konal už 17. ročník futbalového turnaja o pohár starostu obce Raková.  Tento rok si sily zmerali: domáce družstvo Fk Polom Raková, TJ Družstevník Hermanovce, TJ Depos Horní Suchá a FK Slávia Staškov. Celé podujatie bolo organizované v spolupráci s Obecným úradom v Rakovej, Futbalovým klubom Polom Raková a reštauráciou DÁRA. Dramatický priebeh mal hneď prvý zápas medzi domácim FK Polom Raková a Hornej Suchej. Keďže v riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne, o víťazovi a pristupujúcom do finále rozhodli až pokutové kopy. Na radosť domácich priaznivcov mali viac šťastia domáci, po výsledku 6:5.

Susedné družstvo TJ Slávia Staškov s prehľadom zvíťazili nad futbalistami z Hermanoviec a tým bolo jasné, že putovný pohár zostane na Kysuciach. V derby o 3. miesto porazila Horní Suchá Hermanovce 3:0. Finálový zápas  dostali do vedenia hostia zo Staškova, avšak ešte do konca 1, polčasu domáci vyrovnali. V druhom polčase padol už len víťazný gól z kopačky domáceho hráča, Mariána Čačuráka, čím bolo rozhodnuté o víťazovi turnaja.Na turnaji nemohol chýbať starosta obce Anton Heglas, ktorý zhodnotil tohtoročný turnaj: "Som veľmi rád, že futbalová tradícia turnaja v Rakovej pokračuje už 17. rokov. Žiaľ, kvôli horúcemu počasiu došlo k úprave jednotlivých hracích časov na 30 alebo 45 minút. Jednotlivé mužstvá boli vyrovnané, všetky mužstvá sa v úmornej horúčave snažili podať stopercentný výkon. Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým, čo sa starali o prípravu a priebeh futbalového turnaja a ostatných sprievodných podujatí. V prvom rade chcem poďakovať Stanislavovi Grečmalovi, ktorý aj napriek svojim zdravotným ťažkostiam nenechal nič na náhodu a všetko pripravil tak ako má byť. Tiež chcem poďakovať aj ostatným členom výboru futbalového klubu, hlásateľovi - Jaroslavovi Gašperákovi, hudobnej skupine Relax, Dobrovoľnému hasičskému zboru v Rakovej, OKVS Raková a Anne Šuškovej s kolektívom reštaurácie DÁRA, ktorí sa starali o pitný režim a prázdne žalúdky.