100

Nedeľa 9. september bola pre našu obec sviatočným dňom. Pri príležitosti zasvätenia nášho kostola Narodeniu Panny Márie sme spoločne slávili Rakovské hody. Nedeľňajšie počasie nám prialo a tak  nám umožnilo  po prvý krát prežiť slávnostnú svätú omšu  priamo na Námestí Jána Palárika.  Slávnostnú sv. omšu  celebroval  významný hosť  grekokatolícky kňaz vdp. Ján Krupa, redaktor rádia Lumen, spolu s našim pánom farárom vdp. Jankom Uskobom. Svätú omšu doprevádzal náš chrámový zbor Gaudium a folklórna skupina Rakovanka.

Program na námestí odštartovala ľudová hudba Capkovci zo Skalitého. V ľudovom tóne sme pokračovali i neskôr, zaspievali nám  naše deti z ľudového súboru Púpavienky,  Muzika spod Rače i  Kysucká vrchárska Heligónka. 

Medzi sprievodné podujatia Rakovských hodov už tradične  patril PoHodový štvrťmaratón. Už od soboty bola sprístupnená oblastná výstava drobných zvierat a exotického vtáctva, ktorú si pre nás pripravili naši chovatelia. A naozaj bolo na čo pozerať. Na svoje si prišli najmä deti, niektoré si domov odnášali  živý darček.

Tak ako po minulé roky, aj tento rok pripravili ZO SZZ Raková a obec Raková  súťaž o najkrajší balkón.  Šťastie sa usmialo na päť  výherkýň, ktoré  boli odmenené peknými cenami. Večer všetkým „kermašníkom“ spríjemnila  hudobná skupina TRIO BAND,  pri ktorej mnohí  v tanečnom kole  vyskúšali svoje topánky.