TEL: 041/4341055
MAIL: rakova@rakova.sk

Vyberte váš jazyk

Posledný júnový víkend bol pre mladých futbalistov z Rakovej veľmi náročný. Aj napriek veľkým horúčavam mladí športovci nestratili chuť bojovať.

V sobotu ovládli kategóriu 2004 hráči Juventa Žilina, ktorá si z chuti zastrieľala aj vo finále proti MFK Ružomberok, keď vyhrali 4:0.
V nedeľu bol úvod turnaja poznačený dažďom, ale chalani ročníka 2006 sa ukázali ako praví športovci a bojovali naplno za každého počasia. Veľmi peknú kulisu pripravili turnaju maminy malých futbalistov, ktoré pomáhali nielen pri príprave chutného guláša, ale aj pri celodennom povzbudzovaní svojich ratolestí. Domáci Polom Raková to vytlačilo až do finále, kde sa stretli s víťazom druhej skupiny Baník Horná Nitra. Bolo to napínavé až do posledných chvíľ. Nakoniec sa za stavu 2:2 rozhodovalo až na pokutové kopy, kde sa šťastie viac priklonilo na kopačky hráčov z Hornej Nitry, ktorí vyhrali 4:3.
V sobotu sa v sprievodnom programe predviedli mažoretky Ellky z Rakovej. Pre mladých bola pripravená autogramiáda s youtuberom TJTN Matúšom. Priaznivci futbalu si zakúpili veľké množstvo tombolových lístkov, čím podporili FK Polom Raková. Hrali o zaujímavé ceny. Ceny do tomboly venovalo mnoho sponzorov, za čo im patrí veľká vďaka. Organizátori pripravili pre súťažiacich zaujímavé súťaže zručnosti o ceny a keďže vo Francúzsku prebiehajú Majstrovstvá Európy vo futbale, tak sa súťažiaci počas celého dňa zapájali do vedomostných súťaží, venovaných tomuto podujatiu.
Na záver patrí veľká vďaka všetkým organizátorom za precízne zorganizovaný turnaj, sponzorom, ktorí finančne alebo materiálne podporili turnaj, Pavlovi Čišeckému, ktorý mal toto všetko na svedomí. V neposlednej rade patrí vďaka Františkovi Ďurkáčovi, ktorý odmoderoval celé podujatie a všetkým ostatným, ktorí sa podieľali na správnom chode futbalového turnaja žiakov.

Výsledky nedeľa:
Finále: Polom Raková – Baník Horná Nitra 2:2 po penaltovom rozstrele vyhrala Horná Nitra 3:4
Zápas o 3. miesto: ŠK Belá – TJ Kovo Beluša 3:1
Zápas o 5. miesto: FK Slovan Podvysoká – AFC Nové Mesto nad Váhom 1:1 a na pokutové kopy zvíťazil Slovan Podvysoká 4:3
Zápas o 7. miesto: Slovánia Korňa – TJ Jednota Bánová 3:0
Zápas o 9. miesto: MŠK Kysucké Nové Mesto – TJ Trojanovice 10:1

Najlepší strelec: Marek Murko – FC Baník Horná Nitra
Najlepší brankár: Lukáš Maček – TJ Kovo Beluša
Najlepší hráč turnaja: Machyl – FK Polom Raková