co su parlamentne volby sr

Voľby
do orgánov samosprávy obcí
Informácie pre voliča
I
Dátum a čas konania volieb
Voľby do orgánov samosprávy obcí sa konajú
v sobotu 10. novembra 2018 od 7:00 do 22:00 h.

DSC 0212

Prázdniny nám už zaklopali na dvere. Deti z Rakovej ich privítali hneď prvú prázdninovú nedeľu na Námestí Jána Palárika v Rakovej.

 

8

Školský rok žiaci  i pedagógovia z Rakovej ukončili slávnostnou svätou omšou dňa 29.06.2018. Svätú omšu doprevádzal svojim spevom detský spevácky zbor z CZŠ J. Palárika. Pán farár Ján Uskoba vyzdvihol neľahkú prácu pedagógov a zaželal im pokojné  chvíle oddychu i načerpania nových síl. Všetkým žiakom zaželal príjemne strávené prázdniny, plné nádherných  zážitkov. Nezabudol vyzdvihnúť ani úlohu starých rodičov, ktorí budú mať vnúčikov v opatere.

V závere svätej omše starosta obce Raková Mgr. Anton Heglas ocenil najlepších žiakov ZŠ M. Mravca i CZŠ J. Palárika.

Zoznam ocenených a ich úspechy počas štúdia si môžete pozrieť tu:

PikiWiki Israel 42318 Geography of Israel

Vďaka nadácií Slovenskej sporiteľne od ktorej sme získali finančný grant môžete opäť sledovať život našich bocianov. Online prenos je dostupný na stránke http://www.kukaj.sk/projekt/162-bociany-rakova Okrem zakúpenia web kamery sa z projektu vybuduje nový park ( bývalý priestor pred kultúrnym domom s bustou Jána Palárika) s lavičkami, náučnými tabuľami, okrasnými stromami a kríkmi.

Regionálna rada Klubu slovenských turistov Čadca a Turistický klub Polom Raková 9.6.2018 usporiadali v Areáli zdravia pod Hríbom Majstrovstvá Žilinského kraja a III. kolo Kysuckého pohára Turisticko-orientačného behu.
V sobotu ráno sa pod Hríbom zišlo 159 pretekárov v siedmych vekových kategóriách z celého kraja. Stavitelia tratí sa počas dvoch dní museli veľmi snažiť, aby postavili vhodné trate pre všetky vekové kategórie a umiestnili azimuty v lesnom teréne z dôvodu masívneho výrubu lesného porastu. Pri tomto im veľmi pomohla dokonalá znalosť terénu, aby celé trate vyhovovali náročným kritériám súťaže.