22540191 931648573654156 4108778346498205085 n

Priestory telocvične v Rakovej budú v lete budúceho roku dokončené. Obec hľadá záujemcu s podnikateľským zámerom dobudovania a prevádzkovania wellness - sauna centra, posilovne a fitness baru. V prípade záujmu nás kontaktujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vážení občania, predstavujeme Vám zámer rozšíriť výstavbu rodinných domov v miestnej časti Raková Fojstvo II. Pôvodný návrh vyplynul z diskusie počas rokovania Obecného zastupiteľstva v Rakovej minulý rok. Vedenie obce má v pláne v roku 2018 zrekonštruovať miestnu komunikáciu vo Vašej ulici. Časť rodinných domov nie je do dnešného dňa napojená na verejnú kanalizáciu a niektoré z rodinných domov majú problémy aj s dodávkou pitnej vody. Rozšírenie siete verejného vodovodu a verejnej kanalizácie si vyžiada investíciu s rozpočtu obce v hodnote približne 170 tisíc EUR.

V uplynulých dňoch prebehla v médiách správa, že niektoré s prírodných prameňov, ktoré využívajú obyvatelia sú kontaminované a nevhodné na používanie. Preto aj Obec Raková dala vypracovať skúšku kvality pitnej vody z prameňa Raková - Zavaleniská. Protokol zo skúšky zistil zvýšené hodnoty mikrobiologických parametrov. Ide o baktérie, ktoré sa do vodného zdroja dostali z fekálneho odpadu. Pre používanie vody je nutné vodu prevariť, resp. upraviť napríklad UW lampou. Či je znečistenie prameňa dočasné alebo trvalé, ukáže následná skúška. O jej výsledku Vás budeme informovať.

pdfProtokol o skúške vodného zdroja - prameň Zavaleniská

AVC

AVC Raková, a.s. prijme do pracovného pomeru pracovníkov na rôzne pracovné pozície.

Viac informácií TU

 

20170911 075743

V pondelok 11. septembra 2017 slávnostne otvorili Anton Heglas - starosta obce Raková, Alena Hanuláková – riaditeľka materskej školy a Edita Brisudová – spoločný školský úrad, za účasti zamestnancov školy a rodičov, zrekonštruovanú budovu Materskej školy Raková – Korcháň.