images

Stredoslovenská energetika - distribúcia a.s. oznamuje svojim zákazníkom prerušenie dodávky elektrickej energie dňa 22.8.2017. Zoznam odberných miest je uvedený v prílohe. pdfTU 

20170720 135648

 Staršie traktory privítali svojho najmladšieho a najmenšieho brata. Obec Raková vyčlenila sumu 25 tisíc EUR na rozšírenie komunálnej techniky. V tejto sume sa zakúpil traktor Belarus s troj valcovým motorom Lamborghini (vyrobený v Martine), vlečka, pluh na odhŕňanie snehu, sypač, zametacia kefa, mulčovač, rotavátor.

20170720 124646

Tak a ideme na to! Posledná etapa dokončenia telocvične sa práva začala. Do konca roku chceme osadiť okná, dokončiť fasádu, zhotoviť strop v hale. A cez zimu pokračovať v dokončení interiéru. Projekt stavby bol vypracovaný v roku 2006 a od tej doby technológie veľmi pokročili. Plynové infra žiariče nahradia moderné rekuperačné jednotky, sadrokartón PIR panely,žiarivky LED osvetlenie a drevené parkety polyuretánová odpružená podlaha. Deti a verejnosť sa majú na čo tešiť. Už v septembri 2018.

DSCF7376

Pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda sa 08.07. 2017 na Korcháni konal už tradičný športový deň spojený so súťažou vo varení gulášu.
Už od poludnia v širokom okolí sa rozliehali rozmanité vône cibuľky a mäsa v kotlíkoch. Popoludní sa uskutočnil futbalový turnaj, do ktorého sa zapojilo päť mužstiev. Turnaj napokon vyhrala mladá partia z Rakovej. Po ňom nasledovalo vyhodnotenie súťaže vo varení gulášu, ktorú vyhrala dvojica Juraj Urbaník a Lacko Vráblik. Volejbalového turnaja sa zúčastnili štyri družstvá.

chodník

Oznamujeme občanom, že z dôvodu opravy chodníkov popri ceste II/487 (Čadca – Makov)
dôjde v období od 10.7.2017 do 31.10.2017 k čiastočným uzávierkam cesty. Doprava bude zvedená do jedného voľného jazdného pruhu. Prosíme vodičov a chodcov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie. Obmedzenie dopravy môže spôsobiť zdržanie v cestovaní. Ďakujeme za pochopenie.